Уроки війни: другий раунд діалогу з учасниками CEO Club

Уроки війни: другий раунд діалогу з учасниками CEO Club
Уроки війни: другий раунд діалогу з учасниками CEO Club

Уроки війни: другий раунд діалогу з учасниками CEO Club

В рамках спецпроекту НАЗК «UKRAINE NOW. Візія майбутнього» відбувся другий раунд діалогу щодо уроків війни. Зважаючи на успіх першого івенту, який проходив офлайн, а також на високий інтерес до цього формату з боку членів клубу, НАЗК спільно з CEO Club Ukraine організували новий раунд обговорення в онлайн-форматі.

Ключові питання дискусії, яку цього разу модерував кандидат філософських наук, науковий співробітник інституту філософії НАН України, експерт з розробки державної політики та радник голови НАЗК Роман Кобець, залишались незмінними.

Так, представники бізнесу обговорили помилки, яких, на їхню думку, припустилася держава за роки Незалежності. А також помилки бізнесу - у відносинах з державою і суспільством, у визначенні власного внеску в розвиток країни. В завершальній частині діалогу члену клубу розповіли про своє бачення відбудови держави в цілому і відносин між державою, бізнесом і суспільством зокрема. 

«Ми знаємо про великий інтерес з боку членів клубу до теми розвитку держави. Власне, після першого обговорення в такому форматі ми отримали багато позитивних відгуків, тому і вирішили провести ще один захід, який дав можливість приєднатися до дискусії ширшому колу учасників. Така рефлексія дуже важлива, адже вона дозволяє поглянути на відносини „держава-бізнес“ в набагато ширшому контексті. Це матиме величезний вплив на швидкість та якість повоєнної відбудови та дозволить краще сформулювати спільне бачення держави, яку ми разом хочемо побудувати», — зазначив засновник і президент CEO Club Ukraine Сергій Гайдайчук..

Ми не можемо рухатись вперед без обговорення уроків минулого, зазначила Вікторія Козаченко, керівниця Офісу доброчесності НАЗК. «Історичні травми нашого суспільства сформували культуру недовіри, в якій немає місця співтворенню. Виправити це можна тільки шляхом щирої розмови “на рівних”, і формат відкритих діалогів дозволяє це зробити. Як показало спілкування з членами CEO Club, представникам влади і бізнесу є що сказати один одному, є чому повчитись і є чим допомогти», — розповіла вона.

За словами Вікторії Козаченко, відкритий діалог допомагає нарешті позбутись штучного розділення держави, суспільства і бізнесу, а також уникнути протистояння між ними. «З допомогою інклюзивного обговорення ми можемо перейти від недовіри до співтворення, до “увласнення” держави. Тобто до розуміння можливості і необхідності впливати на її розвиток, спираючись на спільні цінності», — додала керівниця Офісу доброчесності НАЗК.

Наступні діалоги в рамках спецпроекту НАЗК «UKRAINE NOW. Візія майбутнього» щодо уроків війни відбудуться з представниками сфери освіти і культури.

Проєкт «UKRAINE NOW. Візія майбутнього» реалізується НАЗК за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідна антикорупційна програма в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії. Мета проекту – окреслити бачення розвитку України після перемоги у війні з росією. В інтерв'ю з відомими українськими діячами, мислителями та лідерами думок ми шукаємо відповіді на питання про те, як змінюється держава сьогодні та якою вона має стати завтра.